СТВОРЕННЯ МЕЖОВИХ ЗНАКІВ ТА ДРУК СПИСКУ З КРОКАМИ

Межовий знак — це спеціальний знак встановленого зразка, який встановлюється для закріплення місцезнаходження поворотних точок земельної ділянки на місцевості. Проте, не завжди це може бути поворотна точка. Наприклад, законодавство вимагає встановлювати межові знаки кожні 200 метрів, але не ближче ніж 1 м (інструкція про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, пункт 3.4).

Кожен межовий знак має мати свій власний, унікальний 14-ти значний номер такого зразка:
ХХХХ.ХХ-ХХХ-ХХХХХ
де перші 6 цифр — рік та місяць встановлення;
другі 3 — номер кадастрового кварталу;
останні 5 — порядковий номер відповідно до документації із землеустрою.

Враховуючи те, що межовий знак може належати двом сусіднім ділянкам і повинен мати унікальний номер, в програмі ГІС 6 є окрема таблиця межових знаків, де вони створюються, але не видаляються. Для ділянки, межові знаки можуть підключатись або відключатись, але в таблиці вони все рівно залишаються. Не забувайте про це, коли будете редагувати або створювати межові знаки!

Також, пам'ятайте, що межові знаки створюються лише на точках закріплених на місцевості.

 

1. Як створити межовий знак вручну.

Для роботи з межовими знаками, перейдіть в головне вікно програми "Земельні ділянки" та виберіть вкладку "Координати".

открыть рисунок

В таблиці координат, двічі клікніть по тій координаті, на якій хочете створити межовий знак. Відкриється вікно параметрів точки.

открыть рисунок

Поставте галочку "Закріплений на місцевості", бо, як писалось вище, межові знаки створюються лише на точках закріплених на місцевості.

В області "Межовий знак" заносяться дані про сам межовий знак. В полі "Номер" введіть номер межового знака в форматі, описаному вище. Кнопка "Сформувати номер межового знаку" служить для автоматичного задавання номеру, а кнопка "Пошук межового знаку" дозволяє по координатам знайти межовий знак, якщо він вже був створений в базі даних. Якщо ви бажаєте, то можете також заповнити поля "Опис місця розташування" та "Видимість на суміжні межові знаки". Ці поля використовуються при формуванні списку та кроків межових знаків.

Натисніть кнопку "Зберегти". Якщо межовий знак вже існував в базі даних, то він підключиться до ділянки, якщо ні, то створиться. Всі межові знаки, підключені до ділянки, зображуються в нижньому полі, де їх можна змінювати.

открыть рисунок

 

2. Як створити межові знаки автоматично.

Для початку, потрібні точки треба відмітити як закріплені на місцевості. Зробити це можна виділивши необхідні точки і вибравши із контекстного меню команду "Закріплений на місцевості" (комбінація клавіш Ctrl+L), або команду "Позначити закріплений на місцевості для всіх", якщо хочете відмітити всі координати (окрім замикаючих). При задаванні відмітки для всіх, з'явиться запит: "Ви впевнені, що хочете для всіх координат ділянки підставити "Закріплений на місцевості"?" і треба буде натиснути кнопку "ОК".

открыть рисунок

Із контекстного меню виберіть команду "Автоматичне створення межових знаків". Ця команда присвоїть закріпленим точкам нові межові знаки і автоматично створить для них номери.

открыть рисунок

Якщо у вас команда "Автоматичне створення межових знаків" не активна, це значить, що не налаштований формат нумерації межових знаків. Перейдіть в налаштування програми (меню "Сервіс""Налаштування"), на вкладку "Розрахунки" та кнопку "Інше". В полі "Вид формату номера межового знака" виберіть потрібний формат. Який саме вибирати — залежить від ваших вподобань. Збережіть налаштування.

открыть рисунок

В залежності від вибраного формату номера і наявності кадастрового кварталу, програма може запитати додаткові дані, наприклад, номер кварталу, номер початку відліку, рік і т.д.

 

3. Як показати межові знаки на малюнку (в камеральних функціях).

Для цього достатньо включити видимість шару "межові знаки".

открыть рисунок

Якщо вам не подобається знак у вигляді круга, вид можна змінити в налаштування програми (меню "Сервіс""Налаштування"), на вкладці "Розрахунки", кнопка "Інше", в полі "Вид точки межового знаку".

открыть рисунок

Колір та величину круга можна змінити на вкладці "Малюнок", кнопка "Оформлення та розміри", поле "Межовий знак".

открыть рисунок

 

4. Як надрукувати список та кроки межових знаків.

Для цього існують такі звітові форми:

  • Акт приёмо-передачи межевых знаков 2013 (с расстояниями).fr3

  • Акт приёмо-передачи межевых знаков 2013 (Харьков).fr3

  • Акт приёмо-передачи межевых знаков 2013.fr3

  • Акт приёмо-передачи межевых знаков 2017.fr3

  • Шаги межевых знаков (Одесса).fr3

Я раджу використовувати шаблон "Акт приёмо-передачи межевых знаков 2017.fr3". За допомогою нього можна надрукувати як весь набір акта, списку та кроків, так і кожен документ окремо. Плюс, цей шаблон створений по еталону і дозволяє розширені налаштування.

открыть рисунок

открыть рисунок

Останню версію цього шаблону можна завантажити за посиланням "Акт приёмо-передачи межевых знаков 2017.fr3".

 

5. Використання нижнього підкреслення у номерах межових знаків.

На жаль, через недолугість законів і правил ведення Державного земельного кадастру стосовно межових знаків, інколи доводиться в документах замість реального номеру писати нижні підкреслення. Наприклад: ____.__-002-00422

Як бути в цьому випадку?

Автоматично програма не створить такий межовий знак, також ми не радимо його вносити вручну. Причина в тому, що це унікальний номер і він не повинен повторюватись. По цьому номеру та координатам приєднується межовий знак із списку до ділянки. Ставити нижнє підкреслення треба лише на документах, а в самих межових знаках нехай будуть якісь цифри.

Щоб показати нижнє підкреслення на малюнку, в меню "Відображення" підменю "Параметри відображення" ввімкніть пункт "Межові знаки в форматі ____.__- *** - *****".

открыть рисунок

Щоб показати нижнє підкреслення в шаблоні "Акт приёмо-передачи межевых знаков 2017.fr3". В полі "Номери межових знаків" поставте галочку "Ставити нижні підкреслення" і виберіть потрібний формат зі списку.

открыть рисунок

Щоб показати нижнє підкреслення в інших наших чи власних шаблонах, потрібно використовувати спеціальні формули по вирізанню та копіюванню тексту. Наприклад, для номера межового знака, який вставляється полем [MejnZN."MarkNumber"] потрібна формула
['______.___-' + Copy(<MejnZN."MarkNumber">, 9, Length(<MejnZN."MarkNumber">) - 8)].
Якщо вам це не зрозуміло, а добавити в свій шаблон "обрізку" номера хочеться, то звертайтесь в нашу техпідтримку і ми допоможемо з формулою.



Створений:

2019-12-26 14:36:45.0

Змінений:

2019-12-26 14:36:45.0

Програма:

ГИС 6

Створив:

Микола