ПЕРЕТВОРЕННЯ КООРДИНАТ З МСК-2000 В УСК-2000

Проєкція МСК-2000 — це місцева система координат, що базується на проєкції УСК-2000 і створена для більш зручної роботи з УСК-2000. Характеризується тим, що для кожної області створена своя МСК з осьовим меридіаном в центрі області. Переглянути паспорта для МСК-2000 кожної області можна тут: http://dgm.gki.com.ua/ua/pasporti-regionalnih-systems-coordinates-usk-2000

Більш детальніше обговорити проєкцію МСК-2000 та УСК-2000, чи знайти відповіді на свої запитання ви можете на нашому форумі: розділ "ГІС 6 та ГІС 6 Агро", тема "УСК2000"

Для перетворення координат із МСК-2000 в УСК-2000, або навпаки, геодезичні пункти не потрібні, тому купувати їх для обох цих систем одночасно не потрібно!

Описаний в цьому блозі розрахунок актуальний починаючи з версії ГІС 6.1.9.4.

 

1. Створення системи координат

Для того, щоб перевести ділянку із однієї проєкції в іншу, необхідно створити ланцюг перетворень системи координат, в якому вказати в якій проєкції зараз знаходиться ділянка і в яку проєкцію її потрібно перевести.

Перейдіть у вікно "Камеральні функції" (меню "Розрахунок", пункт "Камеральні функції..." або натисніть клавішу F6). В меню "Обчислення" виберіть команду "Перетворення системи координат".

У вікні "Перетворення системи координат" натисніть кнопку "Створити".

У вікні "Параметри перетворення" в полі "Найменування" введіть назву нової системи координат, наприклад "МСК-35 -> УСК-2000 зона 6". Ця назва умовна, щоб ви змогли знайти потрібну систему в списку. А в таблиці нижче натисніть праву кнопку миші і виберіть команду "Створити".

У вікні "Параметри перетворення для списку" заберіть галочку "Використати додаткове перетворення", так як для перетворення між проєкціями МСК-2000 та УСК-2000 геодезичні пункти не потрібні. Перемикач поставте на "Перетворення по проекції".

Зі списку нижче виберіть проєкцію, в якій зараз знаходиться ваша ділянка. В нашому прикладі це МСК-2000, а точніше "МСК-35 (УСК-2000) - Кіровоградська область"), так як ділянка знаходиться в Кіровоградській області. Натисніть кнопку "Зберегти".

У вікні "Параметри перетворення" в таблиці знову натисніть праву кнопку миші і виберіть команду "Створити", щоб додати в ланцюг другу проєкцію.

У вікні "Параметри перетворення для списку" заберіть галочку "Використати додаткове перетворення", так як для перетворення між проєкціями МСК-2000 та УСК-2000 геодезичні пункти не потрібні. Перемикач поставте на "Перетворення по проекції". Зі списку нижче виберіть проєкцію УСК-2000 потрібної зони. Це та проєкція, в яку ми хочемо переводити координати ділянок. Якщо не знаєте яку саме зону вибрати, то визначити її можна по градусам довготи від центрального меридіана, вказані в дужках, наприклад, (30° - 36°). В нашому прикладі це проєкція "УСК-2000 (30° - 36°) Зона 6". Якщо вам складно вибрати зону, то проконсультуйтесь з геодезистом. Натисніть кнопку "Зберегти".

Таким чином ми створили ланцюг перетворень системи. Тепер збережемо його, натиснувши кнопку "Зберегти".

Збережіть зміни системи координат в базу даних, натиснувши кнопку "Зберегти" і закрийте це вікно.

 

2. Створення системи координат для зворотного перетворення.

Думаю, не буде зайвим створити і зворотне перетворення. Це коли ділянку із УСК-2000 потрібно перевести в МСК-2000. Для цього зробіть те саме, що було описано в першому пункті, але для назви задайте інше ім'я (наприклад "УСК-2000 зона 6 -> МСК-35"), а порядок проєкцій буде зворотній.

 

3. Перетворення координат ділянки.

Описані вище пункти виконуються лише один раз, щоб створити систему координат. Далі ми розглянемо як користуватись цим перетворенням для ділянок.

Перетворювати можна не лише одну ділянку, а і групу (ділянки відмічені зеленою міткою). Тільки переконайтесь, що не відмічено інші ділянки, котрі перетворювати не потрібно! Також рекомендуємо перетворювати не оригінальні ділянки, а їх дублікати, адже в майбутньому ділянки в старій системі також можуть знадобитись.

Перейдіть у вікно "Камеральні функції" (меню "Розрахунки", пункт "Камеральні функції..." або натисніть клавішу F6). В меню "Обчислення", виберіть команду "Перетворення системи координат".

Зі списку "Перетворення" виберіть необхідну систему координат (в нашому прикладі вона називається "МСК-35 -> УСК-2000 зона 6").

В полі "Округлення координат до знака після коми" вкажіть точність з якою ви працюєте (в моєму прикладі я вказав 3 знаки після коми). Натисніть кнопку "Перетворити".

Програма запитає "Ви впевнені, що хочете перетворити координати?", натисніть кнопку "ОК".

При успішному виконанні, програма видасть повідомлення, що перетворення координат завершено успішно. Натисніть знову кнопку "ОК".

 

4. Уточнення системи координат для ділянки

Цей пункт потрібен для того, щоб програма ГІС 6 знала в якій зараз системі координат знаходиться ділянка, і щоб дану інформацію зберігати в XML-файл.

В головному вікні "Земельні ділянки" двічі клікніть по перетвореній ділянці або натисніть праву кнопку миші і виберіть команду "Змінити". У вікні "Зміна параметрів поточної ділянки" перейдіть на вкладку "Параметри", там вказується в якій системі координат зараз знаходиться ділянка. Якщо ви перевели ділянку в УСК-2000, в області "Система координат" переключіть перемикач на "УСК-2000", а в полі "Проекція" виберіть потрібну проєкцію (в нашому прикладі "УСК-2000 (30° - 36°) Зона 6").

Якщо ви перевели ділянку в МСК-2000, в області "Система координат" переключіть перемикач на "МСК-2000", в полі "Параметри системи координат" виберіть правильний код проєкції МСК-2000 (в нашому прикладі "МСК-35"), а в полі "Проекція" — потрібну проєкцію (в нашому прикладі "МСК-35 (УСК-2000) - Кіровоградська область").

Збережіть параметри, натиснувши кнопку "Зберегти".



Створений:

2017-03-02 15:34:49.0

Змінений:

2017-03-02 15:34:49.0

Програма:

ГИС 6

Створив:

Микола